Okulary progresywne Pabianice

Komfort widzenia na każdą odległość

Okulary progresywne – to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób które jednocześnie mają ograniczone pole widzenia z bliska jaki i na dalsze odległości. To okulary które zapewniają idealne widzenie na każdą odległość.
U większości osób średnio po 40-stym roku życia pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oka. Jest to związane z fizjologicznym naturalnym starzeniem się oczu. Pierwszym objawem są trudności z czytaniem z bliska, a czasem dodatkowo pojawia się problem z widzeniem na dalsze odległości. Idealnym wyborem będą wówczas okulary progresywne. Zapraszamy do naszego salonu, przymierzenia okularów i skorzystania z porady!

Dla kogo okulary progresywne

Okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli:

  • masz problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko Ciebie
  • sprawia Ci trudność przeczytanie drobnego druku
  • odsunięcie tekstu od oczu poprawia ostrość widzenia
  • chcesz widzieć wyraźnie, podczas prowadzenia auta
  • jesteś w wieku od ok. 40-45 lat i czujesz, że Twój wzrok się pogarsza.
 

Okulary progresywne - jak działają

Okulary progresywne charakteryzują się szkłami ze zmienną ogniskową. Szczególne dla tego typu okularów są szkła z płynnym przejściem z soczewki minusowej na soczewkę plusową. Dolna część okularów progresywnych jest zaopatrzona w soczewkę skupiającą, więc wystarczy skierować wzrok w dół, by z powodzeniem móc oddać się lekturze książki. W kolei w celu patrzenia w dal należy wykorzystywać górną część okularów (jest wyposażona w soczewkę rozpraszającą). Okulary progresywne dają możliwość widzieć wyraźnie na każdą odległość. Dzięki nim unikamy borykania się z uciążliwą zmianą okularów, problemami gdy zapominamy o  jednej z par okularów, czy zmęczeniem oczu. 

Zalety okularów progresywnych

Jak dobrać okulary progresywne?

Progresywne okulary można zakupić w naszym salonie optycznym. W tym celu najlepiej wcześniej zadzwonić i telefonicznie umówić się na badanie wzroku. To pozwoli nam skontrolować wzrok pacjenta i zrozumieć potrzeby osoby zainteresowanej okularami progresywnymi. Musimy zawsze uwzględnić parametry związane z optyką i stylem życia klienta oraz należy również pamiętać o geometrii i odpowiednim ułożeniem oprawy okularowej na danej twarzy.  

 

Dla dzieci
Okulary progresywne Pabianice cena

Bardzo częstym pytaniem jest “Ile kosztują okulary progresywne”? W naszym salonie optycznym w Pabianicach oferujemy najlepszą jakość w stosunku do ceny. Zapewniamy szeroki wybór opraw oraz atrakcyjny cennik okularów progresywnych. Dopasujemy go do każdego portfela. Jeśli Interesują Cię okulary progresywne w Pabianicach – zapraszamy do naszego salonu.