Oferta

Okulary fotochromowe

Okulary z fotochromem to inteligentne soczewki, które reagują na światło – przyciemniają się na słońcu, a w pomieszczeniach rozjaśniają się. Zmieniają swój kolor, dostosowując się do panujących warunków na zewnątrz. To idealne rozwiązanie dla osób noszących okulary korekcyjne. W naszym salonie optycznym specjaliści dobiorą okulary z fotochromem do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

Dla kogo fotochromy?

Jak działają okulary fotochromowe?

W okularach fotochromowych soczewki są pokryte specjalistyczną powłoką, która zmienia kolor pod wpływem promieniowania UV. Oznacza to, że kiedy jesteśmy na słońcu, okulary zaciemniają się i stają się przeciwsłoneczne, a gdy jesteśmy w pomieszczeniach, wracają do swojego przezroczystego koloru. W warunkach częściowego nasłonecznienia, mają częściowo przyciemnioną barwę. Okulary fotochromowe są więc jednocześnie korekcyjne i przeciwsłoneczne. 

Zalety okularów fotochromowych

Okulary fotochromowe mają wiele zalet:

  • Cena – okulary fotochromowe są nieco droższe od standardowych soczewek, ale wciąż tańsze niż zakup dwóch różnych par okularów
  • Wygoda – nie musisz ciągle zmieniać jednej pary okularów na drugą w zależności od pogody i warunków atmosferycznych.
  • Styl – soczewki w okularach fotochromowych są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swoich preferencji stylistycznych.

Soczewki fotochromowe - w jakich okularach można zastosować?

Soczewki wyposażone w technologię fotochromową mogą być używane w dowolnych oprawkach okularowych, które są przystosowane do standardowych soczewek korekcyjnych. To oznacza, że “fotochromy” mogą być zamontowane zarówno w okularach korekcyjnych, jak i w większości modeli okularów przeciwsłonecznych. Osoby korzystające z okularów fotochromowych mają również możliwość wyboru koloru zabarwienia, co pozwala dostosować szkła do swojego typu urody, indywidualnego gustu i preferowanego stylu. W przypadku okularów korekcyjnych nie ma żadnych ograniczeń dotyczących rodzaju soczewek, w których można zastosować dodatkową powłokę fotochromową.

Stopień przyciemnienia okularów fotochromowych

Stopień przyciemnienia fotochromu zależy od kilku czynników:

  • natężenia słońca
  • temperatury
  • materiału, z którego są wykonane soczewki 
  • pory roku (w okresie zimowym przyciemniają się nieco mocniej, chroniąc przed ostrym odbijaniem się słońca od śniegu, jednak potrzebują więcej czasu na odbarwienie)
  • miejsca przebywania (poza miastem przyciemnią się mocniej, gdyż powietrze jest tam czystsze, a słońce wyraźniejsze)
  • okresu użytkowania soczewek – po pewnym czasie następuje efekt starzenia się fotochromu.